Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 1. prosince 2023 Iva

Patetická brexit klauniáda

8. 09. 2019 8:51:58
S úsměvem vzpomínám na hrozivý mumraj, který u nás nastal, když Petr Fiala nechal vyloučit z ODS věčného reptala a stranického škůdce V. Klause ml.

Psát o brexitu se v těchto bouřlivých dobách stává nevděčnou záležitostí, neboť situace se může změnit několikrát za den a britský premiér poté, co měl situaci pevně v rukou a nechal naprosto nečekaně na pět týdnů zazdít parlament, zažil během jeho krátkého pracovního nádechu po parlamentních prázdninách čtyři dny totální katastrofy, která bude ještě pokračovat pondělním finále, načež se parlament až do poloviny října uzamkne na klíč. Pokud se tedy opět zase nestane něco naprosto nečekaného a všechno nebude úplně jinak.

Johnsonův tah byl překvapivý a neetický, nicméně je legální, jak jsem psal minule v zápiscích ze Skotska a jak bylo zatím potvrzeno již dvěma nezávislými soudy. Parlament neměl na protitah příliš času a rychlost a efektivita, s jakou poslanci ve sněmovně a dokonce i lordi v Horní parlamentní komoře jednali, byla naprosto dech beroucí. Opozice navrhla zákon proti brexitu bez dohody, no a britskému premiérovi se pak při hlasování rozpadla koaliční vládní většina ve sněmovně a dokonce i jeho vlastní Konzervativní strana, neboť dvacet jedna toryů hlasovalo pro přijetí zákona. Ti pak byli bezodkladně vyhozeni ze strany a s úsměvem vzpomínám na hrozivý mumraj, který u nás nastal, když Petr Fiala nechal vyloučit z ODS věčného reptala a stranického škůdce V. Klause ml. Lordi k návrhu zákona navíc nepřidali žádný další dodatek, takže se o něm nemusí v pondělí opět hlasovat a po formálním přijetí královnou by měl vstoupit v platnost v pondělí. Podle zákona musí premiér požádat EU o další odklad brexitu, pokud se mu nepodaří do 19. října uzavřít s EU novou smlouvu. V případě, že bude chtít, aby GB opustila EU bez vzájemné smlouvy, musí s tím souhlasit parlament. Vládu pak ještě opustil i Johnsonův bratr a je opravdu vidět, jak velkým dramatem v současnosti britská společnost prochází. Včera navíc podala demisi ministryně práce a sociálních věcí A Rudd, čímž vláda i Konzervativní strana přišly o další hlas v Dolní komoře parlamentu. V pondělí, což je poslední pracovní den parlamentu před jeho vynucenou parlamentní přestávkou, proběhne další hlasování o předčasných volbách v termínu před momentálně platným datem brexitu, no a opozice s „přeběhlíky“ má podle dosavadních informací v úmyslu vládu opět přehlasovat.

Moudří představitelé matičky národů EU dobrotivé, tedy nejvyššího ideálu vývoje lidské civilizace a zároveň naděje pro lidstvo, řekl bych, doposud ani za tři roky stále netuší, co ty "bezprizorní děti" v té Velké Šaškánii pořád přesně chtějí. Bývalá premiérka T.May, která vzhledem k současnému vývoji situace asi spadla smíchy ze židle pod stůl, sice po půl roční přestávce a dvou letech jednání s EU uzavřela podle svých slov tu nejlepší možnou smlouvu, ta však byla posléze v tragikomické sérii hlasování v Dolní komoře katapultována, stejně jako všechny ostatní možné a myslitelné možnosti dalšího postupu ve věci odchodu Británie z EU, nebo jejího setrvání v unii. To je pak těžké, toto... S takovým materiálem se prostě nedá pracovat.

Měla by to tam fakt asi dát do pořádku nějaká jejich bývalá kolonie jako třeba Somálsko, nebo tak něco. Nebo, já vám fakt nevím co a tak podobně. No a co se týče mne, jsem z momentálního dění ve Velké Británii velmi nešťastný, neboť asi u nás neexistuje větší fanoušek brexitu, než jsem já. Zatím to vypadá tak, že ti brexit klauni svou totální neschopností obrazně spláchli v pátek večer celý slavný brexit do záchodu. Jak patetické. Šašci. Mám stále větší tísnivý pocit, že letos na Samhaina nebudu oslavovat odchod Velké Británie z EU, a co je ještě horší, začínám být přesvědčen o tom, že k brexitu prostě nedojde nikdy a stane se časem jen jakousi mytickou urban legend, nebo co. Matička národů EU dobrotivá se těch věčných škůdců federačního procesu nikdy nezbaví, neboť zůstanou v EU navěky věkův a nikdy jinak amen.

Ach jo.

BBC News:

Premiér Johnson v ulicích města Leeds. "Máte být v Bruselu a vyjednávat, no a Vy si tady a v parlamentu jen hrajete ty Vaše hry. Co tady děláte v Leeds? Vždyť máte být v Bruselu...":


https://www.instagram.com/tv/B2EHh5BHAE1/

Autor: Martin Mařák | neděle 8.9.2019 8:51 | karma článku: 28.33 | přečteno: 3717x

Další články blogera

Martin Mařák

Je vhodné vystoupit z OSN?

Globální struktura, jakou je OSN, je podle mne potřebná, protože v ní mohou jednat všechny strany a všechny státy.

30.10.2023 v 5:00 | Karma článku: 8.91 | Přečteno: 210 | Diskuse

Martin Mařák

Prezident a méně je někdy více

Projev pana prezidenta byl slušný, smířlivý, pozitivní a bez urážek a osobních válek, no a byl pronesen spisovnou češtinou, nedá se mu nic vytknout ani po stránce formální. Mně osobně to ke spokojenosti stačí.

29.10.2023 v 8:07 | Karma článku: 19.68 | Přečteno: 603 | Diskuse

Martin Mařák

28.říjen v eurodistriktu Morava-Slezsko-Čechie

Výborně, doba je již pár let těhotná novou smlovou, jež by nahradila skvělou, ale již dosluhující smlouvu Lisabonskou. Konečně se postupně skládající se stěny Rubikovy kostky evropského federalismu daly do pohybu.

28.10.2023 v 13:46 | Karma článku: 7.75 | Přečteno: 274 | Diskuse

Martin Mařák

Konzervativně pravicové neštěstí Izraele

Hotová nakba (arabský výraz pro katastrofu používaný pro označení dne vzniku státu Izrael) pro Izrael tedy bohužel bylo zejména nastolení pravicově konzervativní Netanyahuovy vlády, jak to tak z nadhledu vypadá.

15.10.2023 v 11:39 | Karma článku: 11.85 | Přečteno: 420 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karol Wild

SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku - podruhé a naposled

Před několika dny jsem napsal článek nesprávně nazvaný, protože na kritizovaném plakátu zněl nápis: SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku. Omlouvám se, ale...

1.12.2023 v 9:35 | Karma článku: 6.64 | Přečteno: 105 |

Vít Klíma

Přesídlí část Palestinců do provincie Al – Anbar?

Bylo, nebylo, jednoho krásného dne přijeli do Izraele jednat zástupci provincie Al – Anbar. Bez mučení přiznávám, že jsem zpočátku vůbec nevěděl, že taková provincie vůbec existuje. Pojďme si ji nejprve představit ...

30.11.2023 v 10:27 | Karma článku: 8.75 | Přečteno: 137 | Diskuse

Markéta Cenkerová

Trumpova válka na NATO, aneb co může Evropa očekávat v případě jeho znovuzvolení

Americké volby na podzim příštího roku se pomalu blíží. Zatímco můžeme v rostoucím děsu sledovat politický vývoj za kanálem, jistí lidé si při pohledu na předvolební popularitu oranžového strašáka v blonďatém tupé s potěšením mnou

30.11.2023 v 0:05 | Karma článku: 11.13 | Přečteno: 379 | Diskuse

Jan Provazník

Pikorova menšina

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D., hlavní ekonom skupiny Comfort Finance Group, se v článku pro České noviny rozhorlil nad možností, že by o případném přijetí Eura mohla rozhodnout vláda proti vůli většiny lidí v ČR

29.11.2023 v 17:39 | Karma článku: 26.75 | Přečteno: 2775 | Diskuse

Jiří Anderle

Straší, překrucuje a manipuluje… Toxická militantní klika v ČR.

Neschopná vláda a prezident tvořící kliku s kamarády z armády. Vražedné spojení, které nás táhne do propasti zvané „Balkán střední Evropy“.

29.11.2023 v 8:08 | Karma článku: 34.73 | Přečteno: 1097 | Diskuse
Počet článků 126 Celková karma 15.90 Průměrná čtenost 1403

Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...