Od pánviček v kuchyni mezi globalisty

13. 09. 2023 19:30:00
Nahrát doma celkem kvalitní nahrávku může v dnešní době takřka každý. Je neuvěřitelné, jaký skok udělala technika na tomto poli za posledních třicet let a jak se celá věc stala finančně dostupná.

Nahrát doma celkem kvalitní nahrávku může v dnešní době takřka každý. Je neuvěřitelné, jaký skok udělala technika na tomto poli za posledních třicet let a jak se celá věc stala finančně dostupná. Stačí umět trochu hrát na nějaký nástroj, mít doma počítač a koupit si nějaký pro tyto účely stvořený software (jsou jich hromady, já jsem si na začátku za 100 € pořídil Samplitude Music Studio od firmy Magix), no a popřípadě i datové soubory virtuálních nástrojů a samplů. Začal jsem se tomu vážněji věnovat někdy přet třemi lety, protože jsem se kvůli té chřipkové diktatuře národního státu nudil doma a osvítil mne Odin patrně, nebo tak cosi.

Ve svém DNA mám dle testu etnického původu značnou skandinávskou a pobaltskou stopu (45% střední a východní Evropa, 30% Skandinávie, 15% Pobaltí, 10% Balkán), no a tak jsem začal pracovat na delším tématickém projektu ze severské mytologie, který propojuji a míchám s keltským a slovanským „opusem“. Jedná se o mou poctu našim evropským kořenům, naší duchovní tradici, která byla bohužel převálcována tou cizorodou bibloidní náplavou odkudsi z orientální pouště.

Mým cílem, když jsem se do toho všeho pustil, bylo nahrát natolik kvalitní nahrávku, aby se dostala pod nějakého seriózního distributora a díky němu na stream platformy. Je to všechno jen taková hra, vzhledem k mému věku nemám v tomto směru žádné velké ambice a navíc to dělám všechno sám a nejsem v žádné kapele. Je mně jasné, že se to odrazilo na kvalitě výsledných nahrávek, protože skupinová práce je prostě při tvorbě mnohem lepší. Na druhé straně jsem zase naprostým pánem celého produktu od začátku až do konce a nikdo mně do toho nekecá. Cíl, který jsem si na počátku uložil, jsem celkem rychle splnil. První skladba, se kterou jsem se o to pokusil, tedy "Valhalla Rising", se na stream platformy dostala díky americkému distributorovi hudby CD Baby, kterému jsem dodnes zůstal věrný. Jedná se sice o placený servis ale jsou to zavedení profesionálové v oboru se vším všudy.

Nejdříve jsem zpíval texty česky, ale postupně jsem se začal obracet na jiný typ potenciálního posluchače a tedy na globální trh, dá-li se to tak vznešeně nazvat. Všechny songy teď dělám v euro mixu, ve kterém zůstane hlavním jazykem angličtina, ale lepím k ní němčinu, francouzštinu, španělštinu, norštinu a podobně, přičemž je všechny bez rozdílu przním brutálním akcentem odkudsi z východu styl polský instalatér a tak podobně, kvůli kterému vyděšení brexitklauni utekli z Matičky národů EU dobrotivé. Docela často používám i ruštinu a myslím, že v tom budu nadále pokračovat, ruština s němčinou mají skvěle brutální potenciál. Sladba "Siberian People " má rusko anglický text a věnuje se sibiřskému národu šamanů, buto perfomance na videu je menší část mého pokusu o taneční buto kreaci na text Zpovědi Nikolaje Stavrogina z románu "Běsi" od klasického ruského spisovatele F.M.Dostojevského, kterou jsem vytvořil někdy na počátku devadesátých let století minulého.

S velkou pokorou před starými „pohanskými“ Bohy si dovolím na závěr podotknout, že pevně věřím v jejich návrat a probuzení z dlouholetého spánku. O to se i touto cestou snažím já, nicotné zrnko prachu ve víru pozemských událostí. S pomocí Odina, keltského OIW a slovanských Bohů (nevím proč mne hned napadá Radegast), se snad stanu kamínkem ve velkolepé mozaice, která jednou oslaví jejich triumfální návrat.

Valhalla Rising

Fight, Slåss, Blood, Blod, Violence, Vold,
Enlightement – Ascension.
The feast with Odin is approaching.
Beautiful valkyries and smell of mead.

Like mead spilled on a stone.
And rattle of pebbles in the wind.
Soul without body skin and bone.
The metal of axe dull and dint.
Like mead split on a stone.
And rattle of pebbles in the wind.
Soul without body skin and bone.
The metal of axe Valhalla rising.

Бой, Kampf, Кровь Blut, Насилие, Gewalt,
Просвещение – Вознесение.
Пир с Одином приближается.
Bалькирии прекрасные аромат медовухи.

Kampf, Fight, Blut Blood,
Gewalt, Violence, Aufklärung – Aufstieg.
Brothers in arms. A never-ending feast.
The gate is opening. Joy and happiness.

Siberian people

Magical voice and shamanic drums.
Plants. Mushrooms. Symphony.
Dance of shadows in the moonlight.
Siberian people. Peace and harmony.

Магический голос и шаманские барабаны.
Растения и грибы. Симфония.
Танец теней в лунном свете.
Сибирский народ. Мир и гармония.

Autor: Martin Mařák | středa 13.9.2023 19:30 | karma článku: 4.33 | přečteno: 227x

Další články blogera

Martin Mařák

Totalitní uvažování piráta Peksy

Poslanec Evropského parlamentu Mikuláš Peksa se v článku na Seznamu zamýšlí nad nutností většinového rozhodování v Evropské radě vzhledem dlouhodobé historii blokování finanční pomoci Ukrajině maďarským premiérem Orbánem.

3.3.2024 v 8:42 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 716 | Diskuse

Martin Mařák

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

25.2.2024 v 13:12 | Karma článku: 25.85 | Přečteno: 754 | Diskuse

Martin Mařák

Traktory nazdar!

Vítám proto všechny akce proti Green Dealu a plánu zelených demagogů na zničení evropského průmyslu, zemědělství a tím i evropské ekonomiky, ať je už pořádá kdokoli.

18.2.2024 v 16:38 | Karma článku: 32.55 | Přečteno: 838 | Diskuse

Martin Mařák

Konec Babišovy inflace na dohled

"Jak to ten úžasný premiér Fiala se svou skvělou vládou pobabišovské obrody dělá, že s tou inflací dokázali tak mistrovsky skoncovat," ptám se údivem slova beznadějně hledaje.

16.2.2024 v 6:00 | Karma článku: 37.26 | Přečteno: 7138 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Helena Herynková

Mentalista Vincent podruhé v akci

Mizející děti, pachatel, který bůhvíproč dodržuje jakýsi podivný vzorec, rituální vraždy. Hlavní karty jsou rozdané a nyní je na policistech, aby odhalili, zda se jedná o Kult.

5.3.2024 v 11:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Ladislav Kolačkovský

Švýcarský honorární vicekonzul z Ruzyně – Remigius von Bergamin

Na hřbitově Ruzyně spočívá rodina, jež se zcela vymyká venkovskému rázu hřbitůvku. Von Bergamin. Jedná se o rodinu honorárního vicekonzula Švýcarska v ČSR v době první republiky. Dosud literatuře neznámá fakta v článku.

3.3.2024 v 19:38 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 134 | Diskuse

Pavel Král

Jak uslyšet Pána Boha

Když jsem v sobotu četl: „Kéž neslyším už hlas Hospodina, svého Boha ...," tak jsem si uvědomil, jak mi připadá Hospodinovo slovo vzácné. A teď mám na mysli přesně to, co Izraelci odmítli na hoře Choréb. Mám na mysli slovo, ...

3.3.2024 v 13:00 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 109 | Diskuse

Petr Fabera

Česko-Slovenský ples, 10. ročník

Dne 17. února 2024 proběhl v pražském Obecním domě jubilejní, desátý ročník Česko-Slovenského plesu.

3.3.2024 v 12:10 | Karma článku: 7.50 | Přečteno: 219 | Diskuse

Ladislav Kolačkovský

Swéerts-Sporckové dávno vymřeli po meči i přeslici. Ať žije Stephan Swéerts-Sporck?

V posledních letech se na Kuksu občas objevuje pan Stephan Swéerts-Sporck z Rakouska. Ale rod Swéerts-Sporck vymřel po meči i přeslici již velmi dávno. Že by kmotřička smrt byla nepozorná?

2.3.2024 v 22:05 | Karma článku: 19.09 | Přečteno: 286 | Diskuse
Počet článků 138 Celková karma 24.20 Průměrná čtenost 1433

Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Můj oficiální YouTube kanál:

https://www.youtube.com/@umwurf

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Okouzlil mě v uniformě pilota a sbalil na Bali, říká Vondráčková o manželovi

Helena Vondráčková (76) zavzpomínala na první seznámení se svým manželem Martinem Michalem (64), kdy ji okouzlil v...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...