Doomeři v naší politice

4. 12. 2023 17:43:57
Mezi nejklasičtější doomery v politice u nás patří apokalyptik Rajchl a jeho loňské výroky o tom, jak nebude plyn, lidé zmrznou, průmysl se zastaví, elektřina bude stát tisíc € za megawatthodinu a litr benzínu sto padesát korun.

Víte, co jsou to tzv. doomers, neboli doomeři? Členové subkultury, která zcela logicky před několika lety vznikla v Rusku na jednom internetovém fóru a vyznačuje se tím, že její příznivci stejně jako kdysi punkeři propadají životní melancholii hraničící s nihilismem a příchodem apokalypsy, deprimující antihrdinové. No Future! Svět spěje do zkázy ať již klimatické, migrační, nebo válečné, konec se nenávratně blíží.


Doomer tráví hodně svého času na nejrůznějších sociálních sítích a pilně se věnuje tzv. droomscrolling, to znamená, že shromažďuje a předává nejrůznější katastrofální informace, fejky a polopravdy. Je tím zcela posedlý. Čím větší hrůza se někde stane, čím negativnější informace k němu dorazí, tím lépe, jakmile se o nich doomer na síti dozví, okamžitě je natapetuje do všech internetových diskuzních fór, které navštěvuje, ihned je přepošle všem členům virtuální bubliny, kterou si ve virtuáním světě na sociálních sítích vytvořil. Svým způsobem se tím realizuje a snad i nabývá jakýsi pocit zadostiučinění styl: „No vidíte, já jsem vám to všem dávno říkal.“ Nebo tak cosi.


Marnost nad marnost, nic nemá smysl a doomer jen přežívá ze dne na den bez nějakého dalšího cíle. Je mu obvykle mezi šestnácti a třiceti lety, chodí vesměs oblečený v černém, přes hlavu má přehozenou kapuci od mikyny, nebo nějakou čepici a v ruce nedopitý lahváč, či láhev vodky, je často silný kuřák. Na tváři mu raší nepěstěné strniště vousů a oči má únavou a znechucením podlité. Poslouchá melancholickou a depresivní hudbu, což vás asi nijak nepřekvapí. Vzhledem k tomu, že hnutí vzniklo v Rusku, je zobrazován jako obyvatel střední a východní Evropy.


Všechny subkultury si žijí svým rozmanitým životem a nejsou všude úplně stejné. Je docela zajímavé, jakým způsobem se tato skupina lidí vyvinula v našem eurodistriktu Morava-Slezsko-Čechie. Naprosto unikátním způsobem proniká všemi generacemi a po té chřipkové diktatuře národního státu přerostla i do politiky, mnozí politici a dokonce i novináři, blogeři a spisovatelé si na jejím základě vybudovali docela slušnou živnost profesionálních obchodníků se strachem.


Mezi nejklasičtější doomery v politice u nás patří apokalyptik Jindřich Rajchl a jeho loňské výroky o tom, jak nebude plyn, lidé zmrznou, průmysl se zastaví, elektřina bude stát tisíc € za megawatthodinu a litr benzínu sto padesát korun. Mezi vědci má zase skvělé zastoupení hlasatel zmaru Jaroslav Flegr s jeho předpověďmi o mrazácích v ulicích za deset dnů až dva týdny během té chřipkové habaďůry. Věrozvěstů temna je u nás celá obrovská hromada z prostředí subkultur Putin-kolaborant-chcimír-dezolát a antivax, které víceméně srůstají dohromady. Oproti všem zavedeným zvyklostem se však jedná spíše o starší kusy a důchodce a nikoliv o jinochy melancholické a mladé muže, životem zničené posly zmaru a apokalypsy. V tom je naše komunita doomerů světově unikátní.

Jak jsem již napsal výše, doomeři poslouchají melancholickou až depresivní hudbu a jejich playlisty můžete najít na streamech jako jsou třeba YouTube a podobně. No a protože se blíží zima, nebo-li winter is coming z Hry o trůny, nahrál jsem ovlivněn nedávným samhainem a příchodem temné části roku takovou doomer věc i já. Jmenuje se Samhain Doom:

Autor: Martin Mařák | pondělí 4.12.2023 17:43 | karma článku: 11.34 | přečteno: 332x

Další články blogera

Martin Mařák

Totalitní uvažování piráta Peksy

Poslanec Evropského parlamentu Mikuláš Peksa se v článku na Seznamu zamýšlí nad nutností většinového rozhodování v Evropské radě vzhledem dlouhodobé historii blokování finanční pomoci Ukrajině maďarským premiérem Orbánem.

3.3.2024 v 8:42 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 715 | Diskuse

Martin Mařák

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

25.2.2024 v 13:12 | Karma článku: 25.85 | Přečteno: 754 | Diskuse

Martin Mařák

Traktory nazdar!

Vítám proto všechny akce proti Green Dealu a plánu zelených demagogů na zničení evropského průmyslu, zemědělství a tím i evropské ekonomiky, ať je už pořádá kdokoli.

18.2.2024 v 16:38 | Karma článku: 32.55 | Přečteno: 838 | Diskuse

Martin Mařák

Konec Babišovy inflace na dohled

"Jak to ten úžasný premiér Fiala se svou skvělou vládou pobabišovské obrody dělá, že s tou inflací dokázali tak mistrovsky skoncovat," ptám se údivem slova beznadějně hledaje.

16.2.2024 v 6:00 | Karma článku: 37.26 | Přečteno: 7138 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Putin je zbabělý ubožák, který se bojí mrtvoly i mladé baletky

Je příšerné, kolik překážek kladl Kreml pohřbu hlavního opozičníka Alexeje Navalného. Pohřební obřady provázely obrovské policejní manévry a také se zatýkalo. Za mřížemi skončily minimálně desítky lidí.

5.3.2024 v 11:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Ivo Cerman

Rozbor signatářů antiizraelské výzvy z 6. února (doplněno o reakci)

Zkusme si za jména doplnit instituce, kde signatáři působí. Zjistíme organizační zázemí levicového "antiizraelského hnutí".

5.3.2024 v 10:10 | Karma článku: 31.24 | Přečteno: 983 | Diskuse

Jan Bartoň

Na jadernou válku není připraven nikdo

Pod scestným titulkem Západ je na jadernou válku připraven, shodli se experti. Může Rusko své výhružky naplnit? se opakují opět ty samé argumenty o údajné připravenosti Západu na jadernou válku.

5.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 21.18 | Přečteno: 658 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Reakce na rozhovor doc. Maxmiliána Kašparů

Takže tady nejde o aroganci těch bohatších, městských intelektuálů proti vesnickým, chudším a méně vzdělaným, ale o strach, že v případě vítězství stran typu SPD a ANO, půjdeme slovenskou či maďarskou cestou.

4.3.2024 v 7:00 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 464 | Diskuse

Martin Mařák

Totalitní uvažování piráta Peksy

Poslanec Evropského parlamentu Mikuláš Peksa se v článku na Seznamu zamýšlí nad nutností většinového rozhodování v Evropské radě vzhledem dlouhodobé historii blokování finanční pomoci Ukrajině maďarským premiérem Orbánem.

3.3.2024 v 8:42 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 715 | Diskuse
Počet článků 138 Celková karma 24.20 Průměrná čtenost 1433

Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Můj oficiální YouTube kanál:

https://www.youtube.com/@umwurf

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Okouzlil mě v uniformě pilota a sbalil na Bali, říká Vondráčková o manželovi

Helena Vondráčková (76) zavzpomínala na první seznámení se svým manželem Martinem Michalem (64), kdy ji okouzlil v...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...